כיצד בונים בריכות נוי

כיום, בריכות נוי הפכו לדרישה חוקית ואוניברסלית עבור בעלי נכסים ברחבי הארץ. אם בעבר נחשבו ביתיות כמותרות, כיום ישנן דרכי עבודה חדשות שיכולות להוזיל עלויות, לשפר ביצועים ולהבטיח בטיחות גבוהה. תוכלו לבנות בריכת נוי משפחתית תוך מספר ימים וליהנות מהשקעה יקרת ערך בטווח הקצר והארוך.

ספא ובריכות מביאים לכם את כל המידע הנחוץ אודות התקנת בריכות וספא ביתיות.

הבריכה מעלה את ערך הנכס. הם משפרים את איכות חייהם של הורים, בני משפחה וילדים, הופכים לאטרקציה חברתית ואף מסייעים בשמירה על הבריאות והכושר. רופאים כלליים, אורטופדיה ומומחים ממליצים לשחות בבריכת השחייה.

בנוסף, בבניית בריכת נוי תוכלו להגדיר דרישות והעדפות אישיות לגבי עיצוב, גודל, מיקום וכו '. כל הפריבילגיות הללו אינן קיימות בבריכות נוי ציבוריות ואפילו לא בבריכות שחיה אולימפיות.

פעם בריכות נוי בבתים, במרפסות או בחצרות גג היו שייכות לעשירית העליונה. התקדמות הטכנולוגיה והפחתת עלויות חומרי הגלם הובילו להקמת בריכת נוי משפחתית כבר איננה חלום, אלא מציאות לכולם.

ספא ובריכות נוי

לפני שנדון תחילה בבניית בריכה, הבה נסקור את סוגי הבריכות הקיימות כיום לרכישות פרטיות:

בריכת נוי עליונה-זוהי בריכת נוי ש"יושבת "על הקרקע מבלי לחפור בה. בריכות נוי אלה מגושמות ומפריעות מעט לעיצוב הגינה.

בריכות שחורות שקועות, חלקן מתחת לאדמה, כאשר החלק העליון בולט מהמישור.

בריכה שקועה-בריכה שקבורה לחלוטין באדמה, כך שהיא גם יפה מאוד. גם המיכל השוקע וגם המיכל השוקע למחצה יכולים להיות עשויים מבטון, פיברגלס או מחומרים מתועשים אחרים.

כיצד לבנות בריכת נוי שלב אחר שלב

אם תבחרו בבריכות שקועות בחלקן או במלואן באדמה, חשוב לתכנן וליישם אותן בפועל, מכיוון שכל ליקוי בעתיד עלול להיות יקר. להלן השלבים החשובים שיש לעקוב אחריהם בתהליך זה:

בשלב הראשוני של בניית בריכת נוי, יש לבחון את סוג בריכת השחייה המתאימה לצרכי המשפחה, סוג מערכת החיטוי, מערכת המים החמים, עומק בריכת השחייה הנדרשת, מצב ה הקרקע, הטיפול באישור ובמדידה.

לאחר שלב זה החלו עבודות הבנייה, כולל חפירה, ואז התקנת היסוד. לאחר מכן, שפכו את הבטון (או גוף הפיברגלס) למקומו, והכינו מראש את הצינורות ונקודות החשמל. לפני היציקה או הנחת המשטח, יש לבצע איטום מתחת לרצפה. בשלב זה חשוב לטפל בבטון ב"כפפות משי "כדי שיהיה חלק ככל האפשר, לטפל בבליטות והרטבה, כדי לא ליצור סדקים.

בסוף שלב זה מתקבלת בריכה, שמולאה במים ונבדקה אטימות, עוד לפני שמורחים חומר איטום בפנים ובחוץ שלה. בדיקת החותם נמשכת לרוב כשלושה ימים, בהם בודקים האם מפלס המים יורד מהר מהצפוי (מפלס המים תמיד יורד בגלל אידוי המים). לאחר מכן, הבטון נאטם בפנים ובחוץ.

ישנם חומרי איטום חדשים רבים אשר יכולים לסייע במניעת מצוקה נפשית והוצאות כספיות עתידיות, כגון התגבשות ואיטום אפוקסי. שלב האיטום חשוב מאוד בבניית בריכות נוי תת מימיות, מכיוון שאם לאחר מכן תתגלה בעיית נזילה, יש לבצע עבודות חפירה נוספות אשר יעלו את העלות. לאחר סיום האיטום הבריכה מטויחת ועוברת טיפולי גימור שונים,

כולל שימוש בציפויים נדרשים, כמו ציפויי PVC. לאחר התקנת מערכת החשמל בשלב זה הבריכה תחובר למערכת הסינון, הטיהור והחימום וניתן יהיה להשתמש בה רק לאחר ביצוע בדיקות.